Vše, co by vás mohlo zajímat

Jak dlouho dopředu je třeba rezervovat termíny svatby? 

Samozřejmě záleží na každém z vás. Za mne mohu doporučit klidně 1 - 3/4 rok před termínem svatby a nejpozději ideálně max. 5 měsíců předem. 

Proč 1 rok dopředu? Důvodů je hned několik - při dřívější rezervaci máte větší jistotu, že vámi vybraný fotograf bude mít volný termín, domluvíte si podmínky spolupráce, máte čas na předsvatební schůzku, dolazení detailů a jste víc v klidu.

Všimli jsme si, že jste z jiného kraje, než jsme my, nebude to problém? 

Svatby fotím po celé ČR. Proč? Moc ráda cestuji a poznávám nová svatební místa. Ono, když máte fotit svatby pořád na stejných místech, tak časem přepínáte do "autopilota" a na fotografiích by to pak mohlo být časem poznat. ;-) 

Cena dopravy je již započítaná v ceně balíčků. 

Kolik času s námi strávíte na svatbě?

To záleží čistě na vašich požadavcích. Někdo chce zachytit pouze obřad, jiný je rád i za detaily či momentky, a tak s vámi zůstávám i třeba celý den. Vybrat si můžete jak z připravených svatebních balíčků a nebo je možné se domluvit podle vašich představ.

Dostaneme ze svatby i neupravené fotografie?

Ano, jsem jedním z mála fotografů, kteří předávají i neupravené fotografie. (ne v raw formátu) Vždy máte složku s upravenými a zvlášť s neupravenými kousky. 

A proč? Přijde mi líto, abych vzala x ks fotografií a prostě je "jen tak smazala", přestože jsou také záznamem vašeho svatebního dne, nálady, pocitů a okamžiků, které jste v ten den prožili. 

Spolupracujete se svatební agenturou? 

Se svatební agenturou nespolupracuji, ale mám za ty roky, kdy fotím svatby, kolem sebe množství skvělých lidí, kteří jsou ve svých oborech skvělými odborníky a případně vám je ráda doporučím.

Boudoir fotografie - kde se fotí?

Boudoir fotografie fotím v Plzni nebo v Praze ve specializovaných studií, které jsou pro boudoir fotografii vybavené. Na focení je možné domluvit i vizážistku, která vás připraví na focení. 

Máte ateliér?  

Ateliér nevlastním, jelikož se fotografii nevěnuji na plný úvazek, jako někteří moji kolegové fotografové a nevyužila bych celý časový fond ateliéru. Nicméně, pokud se jedná o větší focení, kdy je zapotřebí interiér, focení pak může probíhat v ateliéru v Plzni nebo v Praze - záleží dle domluvy.